خانه - تبلت Tablet - راهنمای خرید تبلت - انواع مختلف لپ تاپ به نسبت کارآیی

انواع مختلف لپ تاپ به نسبت کارآیی

به دنبال لپ تاپ مناسب برای نیازهای خود می گردید؟
باارائه راهنمای خرید لپ تاپ، انتخاب بهترین دستگاه را برای شما آسان کرده ایم. شما در اینجا، تمامی اطلاعات لازم و راهنمایی های مورد نیاز برای بهترین تصمیم گیری را خواهید یافت.

لپ تاپ چیست
لپ تاپ چیست

لپ تاپ چیست؟

لپ تاپ ها سیستم هایی با قابلیت حمل و نقل بالا و قیمت پایین هستند که به دلیل اهداف در نظر گرفته شده برایشان به این نام خوانده می شوند. این سیستم ها، کاربران را به سرعت و بدون هیچ زحمتی به شبکه اینترنت وصل می کنند. سایز آنها از ۹/۸ اینچ تا ۴/۱۸ اینچ متغیر است و اغلب قیمتی بین ۳۰۰,۰۰۰ تومان تا حدود ۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان دارند.

لپ تاپ های ارزان قیمت
لپ تاپ های ارزان قیمت

منظور از لپ تاپ های ارزان (اقتصادی) چیست؟

همانطور که از نام آنها پیداست، این لپ تاپ ها، مدل هایی هستند که با هدف جذب خریداران کم بودجه طراحی شده اند و برای کسانیکه نیاز دارند با پرداخت هزینه کم یک کامپیوتر ابتدایی داشته باشند مناسب است. به تعریف ما، لپ تاپ های با قیمت کمتر از ۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان در این دسته قرار می گیرند. اما شما می توانید در حدود قیمت ۸۰۰،۰۰۰ تومان تا ۹۰۰،۰۰۰ تومان هم گزینه های خوبی را برای انتخاب پیدا کنید.

لپ تاپ چند منظوره
لپ تاپ چند منظوره

لپ تاپ های چند منظوره کدامند؟

لپ تاپ های چند منظوره حیطه جذاب صنعت تولید لپ تاپ هستند. این گروه شامل مدل های باریک و سبک با صفحه نمایش های ۳/۱۳ اینچ تا ۱۴ اینچ و دستگاههای قابل حمل mainstream با صفحه نمایش هایی با مکزیمم سایز ۴/۱۵ اینچ هستند.

لپ تاپ تجاری
لپ تاپ تجاری

لپ تاپ های تجاری کدامند؟

لپ تاپ های تجاری در واقع مدل های باریک و سبک یا mainstream هستند که شامل ویژگیهای امنیت، اتصال و دوام مناسب برای یک کاربر حرفه ای می باشد. لپ تاپ های مناسب برای استفاده در ادارات تمامی خصوصیات ذکر شده به علاوه ویژگی قابلیت اداره و یک پلت فرم پایدار را دارا می باشند بنابراین تصویر OS این دستگاهها که اینک ارائه شده است با دستگاههایی که برای ۶ تا ۹ آینده سفارش داده شده اند همخوانی خواهد داشت.

پ تاپ های Ultraportable
پ تاپ های Ultraportable

لپ تاپ های Ultraportable کدامند؟

لپ تاپ های باریک تر و سبک تر از لپ تاپ های باریک و سبک به نام Ultraportable خوانده می شوند و دستگاههایی هستند که کمتر از ۱٫۸۱Kg وزن دارند اما عملکرد یک PC را ارائه می دهد. در این دستگاهها صفحه نمایش کوچکتر، صفحه کلید فشرده تر و پردازشگر معمولاًکم قدرت تر از یک نوت بوک معمولی می باشد.

 لپ تاپ های جایگزین کامپیوترهای خانگی
لپ تاپ های جایگزین کامپیوترهای خانگی

لپ تاپ های جایگزین کامپیوترهای خانگی کدامند؟
این دستگاهها، لپ تاپ هایی با صفحه نمایش ۱۷ اینچی یا حتی بزرگتر هستند. با اینکه چند سال پیش قرار دادن پانلی با این اندازه در یک بدنه قابل حمل و نقل غیر قابل تصور بود اما امروزه این دستگاهها کاملاً عادی به حساب می آیند و حتی برخی لپ تاپ ها صفحه نمایش های LCD با ابعاد ۱۹ یا ۲۰ اینچ دارند. با توجه به اینکه صفحه نمایش مرکز عطف این لپ تاپ ها هستند، اغلب این دستگاهها روی ویژگیهای ویدئویی، مولتی مدیا و انجام بازی تمرکز دارند.

لپ تاپ های ویژه بازی
لپ تاپ های ویژه بازی

لپ تاپ های ویژه بازی کدامند؟

یک لپ تاپ ویژه بازی، عملکرد سه بعدی کارت گرافیک را در اولویت قرار می دهد. این مساله منجر به استفاده از یک ( یا دو) کارت گرافیکی قدرتمند و یک پردازشگر عالی به علاوه زیر مجموعه های پر سرعت حافظه و هارد درایو می شود. وجود یک LCD بزرگ با زمان پاسخ سریع و عملکردخوب سیاه و سفید یک الزام است و سیستم صدای خوب هم یک مزیت به حساب می آید.

Tablet
Tablet

کامپیوتر های شخصی Tablet کدامند؟

کامپیوترهای Tablet در واقع تطبیق پذیرترین دستگاههای موجود در بین لپ تاپ ها هستند. صفحه نمایش آنها به ورودی های ایجاد شده توسط یک انگشت یا قلم سوزنی واکنش نشان می دهد و به شما اجازه وارد کردن نوشته ها و طرح ها را بدون واسطه می دهد. وزن سبک و دوام باتری طولانی ،آنها را تبدیل به همراهان خوبی می کند.

لپ تاپ های نیرومند
لپ تاپ های نیرومند

لپ تاپ های نیرومند کدامند؟

لپ تاپ های نیرومند، دستگاههایی هستند که در مقابل محدوده ای از خطرات محیطی و وضعیتی، مقاومت زیاد دارند. این لپ تاپ ها برای کار در شرایط سخت مثل کارخانه ها یا مکان های ساخت و ساز پر از غبار، محیط های خارجی گرم، سرد یا مرطوب و وسایل نقلیه در حال حرکت که آنها را در برابر شوک و لرزش قرار می دهد طراحی شده اند.

لپ تاپ های دانش آموزی
لپ تاپ های دانش آموزی

لپ تاپ های دانش آموزی به چه کسانی اختصاص دارند؟

لپ تاپ های دانش آموزی به خاطر دانش آموزان و محصلان کالج طراحی شده اند. این دستگاهها را هم برای انجام امور درسی و هم برای بازی می توان استفاده کرد و بنابراین به قدرت مناسب و اجزاء کافی نیاز دارند تا بتوانند آنها را به عنوان آرشیو موزیک، سیستم استریو، DVD Player و ایستگاههای ساخت ویدئوهای Youtube فعال نمایند.

همچنین ببینید

بررسی مشخصات و قیمت لپ تاپ ایسوس زنبوک ASUS Zenbook UX301

بررسی مشخصات و قیمت لپ تاپ ایسوس زنبوک ASUS Zenbook UX301

بررسی مشخصات و قیمت لپ تاپ ایسوس زنبوک ASUS Zenbook UX301     مزایای لپ …

دیدگاهتان را بنویسید